8.5 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

/

Design jako ulitý aneb jak na vizuální podobu garážových vrat

Pořízení nových garážových vrat s sebou nese nemalé výdaje. Na žebříčku požadavků, které by měly vrata splňovat, design jistě není na prvním místě, nicméně i přesto je nedílnou součástí celkového dojmu – proto je důležité myslet i na tento faktor, který budete vídat každý den po několik let. Jak ale vybrat ty pravé?

Láska na první pohled?

Zašli jste do studia nebo se díváte na webové stránky výrobců garážových vrat a zaujala vás nějaká varianta na první dobrou? Pak je ideální podívat se na zvolený dekor buď osobně nebo si nechat zaslat fotografie z jiných realizací, pokud nejsou již v nabídce webu. V opačném případě by na vás mohlo čekat nepříjemné překvapení v podobě dekoru, který nebude odpovídat vašim představám.

Ať vše hraje dohromady

Výběr designu garážových vrat není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. V ideálním případě by totiž měl ladit s domem, a to nejen s fasádou či barvou oken, ale i s celým architektonickým pojetím dané stavby. Pokud již garážová vrata máte a nevychytali jste výběr designu, je možné ještě vše zachránit a upravit dekor dle vašich požadavků.

Vsaďte na jednoduchost

V jednoduchosti je krása, proto se nebojte využít tlumené barvy, které dokonale doplní rolovací i sekční vrata a váš dům bude moderní i za několik let. V případě, že chcete garážová vrata utlumit, volte barvu vrat ve stejné barvě, jako je fasáda – celý vzhled se díky tomu krásně propojí a nebude ho nic narušovat.

Nebojte se vzorů

Nabídka dekorů je pestrá a kromě barev naleznete ve vzornících i příjemné varianty, jako jsou motivy dřeva, cihel, kamenů nebo neotřelé grafiky, mozaiky či ilustrace. Fantazii se na trhu už dávno meze nekladou, proto pokud máte ideální dům na trochu hravější variantu, nebojte se toho využít. Divočejší varianty se mohou hodit i pro průmyslová vrata, která tím dostanou trochu větší šmrnc.

Vybrat ten správný design vrat není nijak jednoduchý úkol, proto je dobré nechat se inspirovat řešeními u podobných domů, jako je ten váš. Díky tomu zamezíte možnému přešlapu a budete vědět, že jdete správným směrem.

Předchozí článekHlasové vyhledávání: co to je a jak byste se na něj měli připravit?
Další článekHistorie pizzy: Kdo ji vynalezl a kde?