8.5 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

/

Krátkodobá půjčka do výplaty – vyplatí se?

Krátkodobé půjčky mohou být záchranným lanem v nouzi, ať už člověk čelí zdravotní krizi, nebo potřebujete opravit auto či pořídit novou pračku. Rychlá krátkodobá půjčka před výplatou je řešením, které dokáže vytáhnout pomyslný trn z paty. Na co si dát při sjednávání půjčky do výplaty pozor?

Rychlá krátkodobá půjčka před výplatou je doménou nebankovních poskytovatelů a soukromých investorů. Půjčka do výplaty se zpravidla týká velmi nízkých částek a doba splatnosti je krátká. Obvykle jde jen o několik dnů nebo pár týdnů. 

Velkou výhodou těchto půjček od nebankovních společností je půjčka do výplaty nonstop. Poskytovatel je většinou schopen a ochoten vyřídit půjčku před výplatou takřka kdykoli. Běžně je posílána půjčka před výplatou na účet, sjednání probíhá online. Vše je rychlé a jednoduché, přesto má půjčka do výplaty jeden háček a tím jsou vysoké úroky.

Výhody a nevýhody půjčky do výplaty

Rychlé krátkodobé půjčky do výplaty mají nespornou výhodu v rychlosti a jednoduchosti vyřízení. Žadatel může peníze získat do 24 hodin i rychleji. Vše lze vyřídit online v pohodlí domova a není tak třeba obcházet kamenné pobočky a stát ve frontách. Ke sjednání půjčky do výplaty stačí jen chytrý telefon a přístup k internetu.

Velkou výhodou je také vysoká schvalovatelnost půjčky do výplaty. Věřitelé obvykle nevyžadují žádná potvrzení a papíry, stačí platný občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti. Žadatel musí být samozřejmě plnoletý, poskytnout půjčku nezletilé osobě je v České republice nelegální.  

Zásadní nevýhodou nebankovních půjček do výplaty jsou vysoké úroky a poplatky. Nemluvě o sankcích v případě, že dlužník nesplatí své závazky včas. Půjčenou částku dlužník vždy značně přeplatí a mnohdy si na splacení musí vzít novou půjčky. To je cesta do dluhové pasti, ze které se obtížně dostává ven.

Půjčka do výplaty – na co si dát pozor

V každém případě je nutné půjčit si jen tolik peněz, kolik je nezbytné potřeba pro vyřízení nenadálé situace. V ideálním případě jen takovou částku, kterou lze po výplatě bez problémů splatit.

Pokud se člověk rozhodne vzít si krátkodobou půjčku do výplaty, musí pečlivě prostudovat smlouvu a zkontrolovat případné poplatky a sankce, jako jsou poplatky za poskytnutí půjčky, poplatky za prodlení a poplatky za předčasné splacení.

Samozřejmostí je také prověření poskytovatele. Zájemce o půjčku by měl využívat jen prověřené společnosti s jasným a transparentním vystupováním. Nebankovní společnost poskytující půjčky musí mít licenci České národní banky. Vyplatí se využít společnost, která má přehledné webové stránky a především dobré recenze od zákazníků.

Rychlé krátkodobé půjčky před výplatou často nabízejí i soukromé osoby přes nejrůznější inzertní plátky. Nabídka půjčky, u které je jen telefonní číslo poskytovatele, působí velmi podezřele a zájemce by se jí měl obloukem vyhnout.

Rozumnou alternativou k půjčce do výplaty od nebankovní společnosti je půjčka od příbuzných či od přátel. Žadatel se tak vyhne vysokým úrokům a nesmyslným poplatkům. I taková půjčka by měla být vždy potvrzena smlouvou a samozřejmě včas a řádně splacena. 

Předchozí článekÚdržba auta: 7 věcí, na které by měl každý řidič myslet
Další článekHlasové vyhledávání: co to je a jak byste se na něj měli připravit?