8.5 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

/

Společnost Mars vychází vstříc spolupracovníkům a nabízí jim větší svobodu

Pandemie covid změnila přístup celého světa k práci z domova. Česko není výjimkou. Data výzkumné společnosti Ipsos totiž ukazují, že více než 37 % Čechů pracuje z domova. Před rokem 2020 však z domova pracovala pouze 4 % Čechů. Spolu se změnou místa výkonu práce se změnil také postoj Čechů k pracovní době. Z průzkumu vyplynulo, že 73 % oslovených je nakloněno pružné pracovní době. Na požadavky svých pracovníků tak začíná reagovat stále více firem. Například společnost Mars v posledních dvou letech naslouchala potřebám, aby předefinovala pravidla a profesionální návyky na základě zkušeností. Společnost vyvodila hlavní body, jak by měl společný pracovní prostor v ,,novém normálu” vypadat, a oznámila novou pracovní metodu, pojmenovanou Budoucnost práce. Tato metoda se zaměřuje na individuální potřeby všech svých spolupracovníků s cílem co nejlépe podpořit jejich výkon a pohodlí.

Flexibilita pracovní doby, prostor podněcující spolupráci nebo přátelský přístup k domácím mazlíčkům v kanceláři je jen pár příkladů myšlenky, která vznikla ve společnosti Mars. Nová iniciativa nazvaná Budoucnost práce nabízí spolupracovníkům Mars ještě větší svobodu v tom kde, kdy a jak vykonávají své pracovní povinnosti. Flexibilní přístup byl navržen na základě rozložení 50:50, z čehož polovinu pracovní doby tráví zaměstnanci v kanceláři, která taktéž prošla novou definicí.

Zaměřit se na individuální potřeby

Nový koncept, který je založen na zpětné vazbě poskytované spolupracovníky po celém světě, umožní spolupracovníkům společnosti Mars vykonávat své pracovní povinnosti v prostředí, které nejlépe vyhovuje jejich aktivitě. Pokud spolupracovník ke své práci potřebuje ticho, aby se mohl soustředit nebo má v daný den vice virtuálních schůzek, může pracovat doma nebo na jiném místě, které mu poskytne optimální podmínky. Mars je tak další společností, která neočekává od svých spolupracovníků, aby trávili pracovní den v kanceláři. A pokud už do kanceláře dorazí, jejích mazlíčci jsou v Marsu víc než vítáni.