-3.6 C
Prague
Úterý, 21 března, 2023

/

Víte, kde sehnat kvalitní a spolehlivý řezací laser?

U nás i ve světě je mnoho společností, které se denně zabývají výrobou výrobků z plechu a jeho různým zpracováním. Za tímto účelem si můžete koupit řezací lasery, ale i další technologie, které vám práci značně usnadní a umožní ji provádět naprosto precizně. Kde se však obrátit, abyste byli plně spokojeni?

Žádané laserové řezání

Laserová řezací centra provádí laserové řezání, což je tavná technologie dělení, kdy je materiál lokálně roztaven a odstraněn proudem asistenčního plynu. Jedná se o flexibilní technologii, s, dá se říci, neomezenými možnostmi při řezání tvarů s velkou přesností a kvalitou řezu. Řezací laser neboli laserový paprsek z FIBER pevnolátkového zdroje je na čočku přenesen s vysokou energetickou účinností optickým kabelem. Dokáže bezpečně a efektivně zpracovat i vysoce flexibilní materiály, jakou jsou speciální ocel, mosaz nebo měď.

Ohraňovací lisy a tvářecí stroje

Dalšími žádanými technologiemi jsou např. tvářecí stroje. U vzduchotechnických potrubí a rour se používá Pittsburgh, Snaplock a stojatý lem. Tvářecí stroje jsou určené a schopné vyrobit vzduchotechnické součásti se všemi třemi typy lemů a podle potřeby je i finálně zakroužit nebo uzavřít. Co se týče profesionální výroby hranatých potrubí, ta se vyrábí na dalších strojích.

Dalším typem technologie, která slouží ke zpracování plechů, je ohraňovací lis. Při nejčastěji používaném vzduchovém ohýbání je velikost úhlu ohybu zhotoveného na ohraňovacím lisu závislá na hloubce průniku razníku do matrice. Postupným ohýbáním se vyrábí potřebné tvary profilů, kdy při kombinaci pozitivní a negativní ohybů je nutné otáčet s výrobníkem.

Podívejte se na rozmanité technologie pro zpracování plechů nacanmet.eu a vyberte si takové, které potřebujete. Můžete urychlit, zefektivnit a zrychlit svou výrobu.