-3.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023

/

Vezměte si kola i na dovolenou s pomocí kvalitního nosiče kol

Vyrazit na dovolenou bez kol je pro vyznavače cyklistiky jako zlý sen. Proto se často setkáváme s takovými, kteří jednou na dovolenou vlakem, kde se kola pohodlně vejdou. Přitom moct si odvézt kola autem svépomocí je tak snadné a cenově dostupné. Stačí vám dostatečně pevné a kvalitní nosiče kol ideální jak pro vás, tak pro váš vůz dle jeho konkrétních dispozicí.

Vyberte si nosiče kol dle vašeho gusta

Pokud jste menšího vzrůstu, nebo jste hubená slečna, zřejmě vás nebudou lákat střešní nosiče kol. Kola by se vám dávala na střechu značně nepohodlně. Tento typ nosičů je však cenově nejvýhodnější a je hojně využíván. Mírnou nevýhodou je vliv na řízení vozu zvláště při větrném počasí i zvýšení celkové výšky vozidla, takže do některých míst nemusíte vjet, např. na podzemní parkoviště. Abyste mohli použít střešní nosič kol, je nutné mít i střešní nosič, na který se upevňují.

Druhým typem je nosič kol na tažné zařízení. Je nutné k němu mít tažné zařízení, které není možné namontovat na každý vůz. Upevňuje se snadno a bezproblémově. Oceníte, že nosiče kol na tažné zařízení neovlivňují jízdní vlastnosti auta, jen o něco prodlužuje délku auta.  Nevýhodou je, že si budete muset vyřídit třetí SPZ, kterou za pár set korun vyřídíte na registru silničních vozidel.

Další variantou je použití nosičů kol na páté dveře. Nosič na zadní 5. Dveře je velmi praktické a elegantní řešení, kterým převezete až 4 kola. Nemění výšku a příliš ani délku auta. Téměř neměnná zůstává i spotřeba pohonných hmot a jízdní vlastnosti auta. Instalace je snadná a rychlá. Je ale nutné říct, že jej některá auta nemohou použít, nejčastěji sedany.

Na autodoplňky-obchod.cz si můžete nechat poradit, a hned i vybrat ty nejkvalitnější typy nosičů kol za skvělé ceny.


Nosiče kol na auto mohou bý na střeše či vzdadu za kufrem auta, jsou snadné a nezabírají v garaži tolik místa.