-3.6 C
Prague
Úterý, 21 března, 2023

/

4 tipy, jak se zbavit emočního tuku

Napadlo vás někdy, že hubnutí začíná v hlavě? Pokud máte pocit, že se nemůžete zbavit přebytečných kilogramů, i když cvičíte a jíte zdravě, zaměřte se na své emoce. Odblokujte své myšlení a zbavte se emočního tuku jednou provždy.

1) Snažte se na cvičení, ale i dodržování zdravého životní stylu, dívat s nadhledem. Nehledejte v tom žádné složitosti. Naplánujte si pravidelný pohyb, ať už se bude jednat o běh na běžeckém páse nebo třeba posilování na cvičební podložce. Zařaďte do svého jídelníčku čerstvé a sezónní potraviny. Vyhněte se polotovarům, smaženým pokrmům a sladkostem. Zkuste svůj smutek nezajídat a raději najděte něco, co vám udělá dobře, ale podpoří to i vaše hubnutí. Může to být cvičení v domácí posilovně, ale také procházka v přírodě.

2) Věděli jste, že emoční tuk se nejvíc usazuje na hýždích, nohou a na břiše? Zaměřte se při posilování na tyto partie. Vyzkoušet můžete kardio cvičení, v podobě jízdy na rotopedu nebo cvičení na eliptickém trenažéru. Skvělým způsobem, jak posílit tyto problematické partie je také lekce pilates, tabata nebo HIIT. Zkuste také naslouchat svému tělu a dělejte jen to, co vás baví. Pokud se budete každý den nutit do sportu, který pro vás není příjemný, jen těžko u něj vydržíte.

3) Kromě jídla a cvičení se zaměřte také na to, jak se zbavit stresu. Snažte se denně meditovat a zbavte se každodenních starostí. Usínejte s čistou hlavou a dopřejte si alespoň 8 hodin spánku denně. Dodržujte také cirkadiánní rytmus. Omezte alespoň dvě hodiny před spaním modré světlo, ať už z mobilního telefonu, televize nebo tabletu a počítače. Vyzkoušejte dechová cvičení a zařaďte do svého pravidelného plánu také otužování.

4) Snažte se vyhnout srovnávání. Nemusíte mít takovou postavu jako vaše kamarádka nebo sousedka. Zapomeňte na módní trendy v časopisech, v televizi nebo na internetu. Najděte si na své postavě to, co se vám líbí a na to se soustřeďte. Cvičte z důvodu, že vás to baví, že děláte něco pro své zdraví a podpořte svou kondici. Pátrejte také ve své minulosti a vyřešte svá stará traumata. Uvidíte, že pak se velmi rychle zbavíte i nánosů emočního tuku.

Předchozí článekDo nového školního roku s nižším kapesným. Inflace útočí i na peněženky dětí
Další článekJak vybrat svačinový box? Dbejte na kvalitu a nepropustnost