-3.6 C
Prague
Úterý, 21 března, 2023

/

Jak vybrat svačinový box? Dbejte na kvalitu a nepropustnost

I když je první školní den dávno za námi a podzim už je v rozpuku, mnoho rodičů se ještě nyní pere s vhodným výběrem svačinových boxů jak pro své děti, tak pro sebe do práce. Pokud mezi ně patříte i vy, nechte se inspirovat našimi tipy, jak vybrat ten nejlepší box pro vaše potřeby.

Pozor na kvalitní materiál

Nezávadný materiál, ze které je box na svačinu vyroben, je důležitým faktorem, který byste měli brát v potaz. Na výběr máte boxy z nerezu, skla nebo třeba plastu. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, je ideální, když bude možné dát box do myčky na nádobí, aby jeho údržba byla co nejlehčí.   

Vybírejte podle nutné velikosti

Chodí vaše dítě hned po škole domů nebo je ještě v družině? Potřebuje svačinu i na odpolední vyučování nebo chodí domů ve dvanáct? I to jsou důležité otázky, které je potřeba si před konečným výběrem položit.

Nízká váha potěší

Hmotnost vybrané krabičky je zejména pro školáky, kteří mají na zádech naloženo těžké učebnice, sešity a jiné školní potřeby, velmi důležitá. Do výsledné váhy krabičky je nutné počítat i svačinu, proto vybírejte takové materiály, které nebudou příliš těžké.

Myslete na dobré těsnění

Vylitá polévka v kabelce nebo jogurt po celé aktovce není žádná výhra, proto se dívejte i na těsnění vybrané krabičky a její propustnost. Pokud zjistíte, že krabička teče, je dobré podívat se po jiných, které udrží vaši svačinu či oběd v bezpečné vzdálenosti od ostatních věcí v tašce.

Rozmazlete se hezkým designem

I když se nemusí jednat o ten nejdůležitější faktor, rozhodně jej musíme zahrnout do našich tipů. Krásný svačinový box udělá radost nejen oku našich dětí, ale i dospělým, proto myslete i na motiv krabičky. Ať už se rozhodnete pro jednobarevnou nebo vzorovanou variantu, jistě ji už doma na lince nezapomenete.

Výběr vhodné krabičky na jídlo není radno podcenit, proto si na něj vyčleňte dostatek času a zajděte se podívat i do obchodu nebo se podívejte na internetové recenze. Jistě díky tomu najdete to pravé právě pro vás.

Předchozí článek4 tipy, jak se zbavit emočního tuku
Další článek5 tipů, jak se vybavit na podzimní dobrodružství