-3.6 C
Prague
Úterý, 21 března, 2023

/

5 tipů, jak se vybavit na podzimní dobrodružství

Celé léto strávíte pod stanem na lesích a lukách nebo spíte rovnou pod širým nebem? Pak možná trochu smutníte po odchodu teplých dnů, kdy se dalo dlouho do noci sedět u ohně a poslouchat zvuky přírody. Pokud si chcete prodloužit sezónu, poradíme pár tipů, jak se pořádně připravit i na podzimní plískanice.

Zainvestujte do spacáku

Ať už vás čeká jakékoliv dobrodružství, je dobré se na něj pořádně vybavit. Mezi nejdůležitější prvky výbavy se řadí kvalitní spacák, který jistě oceníte v chladných nocích, které na podzim panují. S kvalitou se pojí i vyšší cena, nicméně pořádný spacák vás může ochránit i před promrznutím, proto zde na penězích nešetřete a investujte do kvalitního kousku.

Vyberte vhodný přístřešek

Ať už jedete s přáteli na ryby nebo vyrážíte sám pod stan do lůna přírody, jistě oceníte bivak. Ty vás ochrání před deštěm a vybírat můžete z úplně obyčejných i velmi chytrých modelů. Záleží jen na vašich preferencích, délce pobytu a finančních možnostech.

Nepodceňte vrstvení

Pobyt v přírodě na více dní během podzimu je velkou zátěží pro naše tělo. Abyste se udrželi v co největší pohodě, doporučujeme pořádně vrstvit. I spodní prádlo se na trhu objevuje s termoregulační schopností, kdy vaše trenýrky či boxerky udrží stálou teplotu. Dalším důležitým prvkem výbavy je i funkční oblečení s nepromokavou vrstvou.

Záchrana v podobě KPZ

Krabička poslední záchrany vás může mnohdy zachránit, proto je dobré mít ji pro všechny případy u sebe. Můžete si ji sestavit sami podle svých potřeb nebo využít již sestavené varianty, kterých je na trhu velké množství v různých provedeních.

Vsaďte na dobrou obuv

Zcela zásadní je správná obuv, kterou volte podle terénu, ve kterém se budete nacházet. Ideální variantou mohou být zejména kvalitní pevné pohorky, které se díky dobré impregnaci nezaleknou vody ani bláta.

Výlet do přírody i na více dní vám nemusí zkazit podzimní počasí, pouze špatná výbava. Dbejte tedy na správný výběr, který se vám v nekomfortním terénu obzvláště vybaví.

Předchozí článekJak vybrat svačinový box? Dbejte na kvalitu a nepropustnost
Další článekVyrazte na podzim na rodinný výlet, který potěší malé i velké!