8.5 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

/

Vyrazte na podzim na rodinný výlet, který potěší malé i velké!

Malovaný podzim je tady a tak je na čase, využít krásného počasí a vyrazit na výlet. Máme pro vás tipy, kam vyrazit, abyste zabavili i své nejmenší.

Vyrazte na podzimní výlet

Podzimní výlety mají své kouzlo. Všudypřítomné hřejivé barvy, sluneční paprsky, které mají ještě sílu a svěží vítr, který vynese vysoko do vzduchu barevné draky. Zabalte do kufru svého auta nějakého strašidelného draka, piknikový koš plný dobrot, deky na zahřátí a vyrazte na parádní podzimní výlet. Ať už na za romantikou ve dvou, s přáteli nebo s malými dětmi. Máme pro vás tipy, kam vyrazit, aby se bavili skutečně všichni! Na cestu se vám bude hodit nová navigace nebo chytrý telefon. Využít k nákupu můžete Alza slevový kód.

Svatošské skály u Lokte

První zastávku, kterou byste měli na cestě za poznáním krás podzimní české přírody udělat, jsou Svatošské skály u Lokte. Toto místo je nádherné v kterémkoliv ročním období. Ale na podzim mají skutečné kouzlo. Podívejte se na přemíru skalních jehlanů, pilířů a hranolů. Malebná příroda, stromy, voda. Skály vznikly v Karlovarském žulovém masivu vlivem řeky Ohře. Překrásnou lokalitou prochází naučná stezka Doubí – Svatošské skály. V barevných porostech můžete spatřit řadu skalních tvarů s originálními názvy – Muzikanti, Svědkové, Tchyně, Svatoš, Zámek a Nevěsta se Ženichem. Naučná stezka má délku deset kilometrů a během cesty vás nemine ani zdolávání houpacího mostu.

Chřiby na Moravě

Pokud to máte blíž na Moravu, pak navštivte Chřiby na Moravě, aliaz Buchlovské hory. Vrchovina s překrásnými výhledy se v tomto období proměňuje do teplých a měkkých barev. Barevná nádhera je k vidění jak na Halenkovické vrchovině, tak na Stupavské vrchovině. Krásnou vyhlídku na tuto oblast vám poskytne 24 metrů vysoká, kamenná rozhledna Brdo.

Průhonický park

I v Praze si můžete užívat krásné toulky přírodou. Za zmínku určitě stojí Průhonický park, nacházející se kousek od hranic hlavního města Prahy. Je to jeden z největších krajinářských parků v Evropě. Až 240 hektarů dřevin, keřů a stromů hraje všemi barvami. Průhonický park vybízí k romantickým procházkám, které můžete zakončit například v Průhonickém zámku. Cenná lesní společenstva v údolí říčky Botič si vás doslova podmaní.

Cinibulkova stezka

Cinibulkova stezka dlouhá devět kilometrů na Kokořínsku, nabízí krásnou scenérii barev listnatých stromů. Časová náročnost je přibližně tři hodiny a není úplně vhodná pro děti a psy. Stezka vás provede lesem, labyrintem kokořínských skal a přidruženými cestami. V podzimním nádechu budete moci pozorovat různé útvary, mezi které patří Tutanchamon, Bludiště, Švédský val, Žába a Obří hlava. Poblíž můžete navštívit známé Mšenské pokličky.

Zámek Zbiroh

Za romantikou můžete vyrazit také na zámek Zbiroh, který je obklopen překrásnou lesní krajinou. Mezi okolními barevnými stromy zámek doslova vyniká a přináší velice romantickou atmosféru. Vedle obsahově zajímavých prohlídek se vám dostane i překrásného výhledu. Využít můžete originální ubytování na zámku nebo poobědváte v nedaleké krčmě.

Dýňový svět

Dýně k podzimu neodmyslitelně patří. Vezměte děti a ukažte jim největší dýňový svět, který kdy viděli. Na Vysočině. Konkrétně v obci Nová Ves u Leštiny. Na jednom jediném místě můžete vidět stovky pestrobarevných dýní, z nichž jsou vytvořeny stavby, ornamenty a mnohé další věci. Dýňový svět na statku u Pipků nabízí bohaté vyžití pro děti, možnost nákupu sortimentu, a především originální podívanou, kterou nikde jinde nespatříte. V prostorách statku je slámohřiště a prezentace desítek druhů dýní od těch dekorativních až po ty určené na vaření. Dýně si navíc můžete zakoupit a odvézt domů!

Vyhlídka Solenická podkova

Copak by to bylo za tipy na výlet, kdyby chyběla vyhlídka do krásně malované podzimní přírody? Tak si vyrazte na vyhlídku Solenickou podkovu. Vyhlídka je situována na skaliskách Na Vraném. Na samém vrcholu se budete nacházet asi 150 metrů nad hladinou řeky. Dostat se sem můžete z obce Zduchovice. Solenická podkova předkládá krásný výhled na lesy v okolí, které ladí v barvách podzimu. Romantický výhled se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem.

Vyrazte si na víkend. Rezervovat si hotel podle vašich představ můžete na Booking. A hodit se vám bude Booking sleva, se kterou ušetříte, třeba na romantickou večeři.

Předchozí článek5 tipů, jak se vybavit na podzimní dobrodružství
Další článekÚdržba auta: 7 věcí, na které by měl každý řidič myslet