-3.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023

/

Jak pečovat o dětskou pokožku při a po koupání?

Máte malé miminko a pomalu se doma všichni sžíváte? Koupání je jednou z velmi roztomilých společných aktivit, která v prvních dnech vašeho děťátka zabere spoustu času, než pro koupání získáte grif. Jak na to?

Před koupáním v místnosti, ve které budete miminko koupat, zatopte, i když se vám zdá, že je dost teplo, miminka mají totiž ještě nespolehlivou termoregulaci. Voda by měla být optimálně teplá, nemáte-li teploměr do vody, zkuste do ní ponořit loket, nesmí se vám zdát příliš studená ani teplá.

Na přebalovací pult si připravte před koupáním vše, co budete po koupání potřebovat. Látkovou plenku na utření miminka, po ruce byste měli mít olejíček, či pleťové mléko, aby měla dětská pokožka dostatečnou hydrataci, a vy jste tak předešli vyrážce.

Nezapomeňte ani na overal, či pyžamko na spaní, krém na opruzeniny, jednorázovou plenku, má-li vaše miminko dlouhé vlásky, tak ještě hřebínek.

Dětská kosmetika je v regálech obchodů v dostání v nepřeberných variantách od spousty výrobců. Pro velmi malé miminko volte certifikovanou dětskou kosmetiku, která neobsahuje parfémy a dráždivé látky, výhodou je, pokud obsahuje mandlový, olivový olej, které většinu děti nealergizuje.

Čím více přípravek voní, tím pravděpodobněji obsahuje více látek, které budou vaše miminko dráždit. Nejen pokožku, ale i třeba dýchací cesty. Pokud mají rodiče sklony k atopii, měly by dávat extrémní pozor při výběru kosmetiky pro své dítě. Věděli jste například, že dětský pudr může velmi dráždit dýchací cesty vašeho mrňouska?

Miminko nemusíte koupat každý den, stačí obden, nebude se mu zbytečně vysušovat pokožka. Udělejte z koupání rituál a pořádně si ho s miminkem užijte. Většina miminek má vodu ráda, protože jim připomíná dobu, kdy byla v bříšku. Miminko po koupání rozmazlujte, dopřejte mu masáž nožiček, zádíček, mluvte na něj klidně, můžete mu zpívat, či něco vyprávět. Uvidíte, že se budete na koupání těšit vy i vaše děťátko.

Předchozí článekLenovo ThinkCentre M83 MT GAMING
Další článekDovoz auta z ciziny