8.5 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

/

Randíte se sukničkářem a stále čekáte, že se kvůli vám změní? Proč byste s tím ihned měli přestat – podle terapeutky

Není žádným tajemstvím, že ženy přitahují „zlí muži“ a do této skupiny bychom rozhodně mohli zařadit i nenapravitelných sukničkář.

Ti vědí rozhodně zaujmout a okouzlit, ale při této skupině mužů byste měli být více než opatrné. Je typicky ženské, že začnete vařit, že se při vás změní, napraví ho láska nebo mu k tomu dopomôžete vy. Podle terapeutky však ze žádného sukničkáře nedokáže žena udělat dobrého partnera, který jí bude především věrný.

Co se skrývá za chováním sukničkáře?
Tento typ chlapa samozřejmě může změnit své způsoby a chování k ženám, ale musí to přijít z jeho nitra. Terapeutka Kelly Scott tvrdí, že neexistuje jednotné vysvětlení, proč je muž přelétavý, ale zpravidla bývá emocionální nedostupný a chybí mu smysl pro zodpovědnost. Prioritou je pro něj jen vlastní spokojenost. Toto chování nejčastěji pramení z nedostatku emoční inteligence.

FOTOGALERIE
Komunikace je základem každého vztahu
Zdroj: iStockphoto
Podle Kelly Scott je ale dobré, že tito muži chápou rozdíl mezi dobrý a špatným chováním k ženám. Dokáží si také přiznat chybu a definovat nezdravé vzorce ve svém chování – alespoň tak je to v případě jejího pacientů, kteří se na sobě rozhodnou pracovat.

Nečekejte, až se změní
Zdůrazňuje však, že ženy by se nikdy neměli snažit změnit svého partnera, protože se jim to nepodaří, pokud se on sám takto nerozhodne. Stejně velkou chybou je i to, když žena zůstává v takovém vztahu, přestože není spokojená a šťastná. Nejčastěji ženy věří, že muž se opravdu změní, a proto čekají. Podle terapeutky dokáží množství přešlapů odpustit, tváří se, že některé věci nevidí, jen aby se vyhnuli dalším problémům. „Doslova kryjeme jejich špatné chování,“ říká.

FOTOGALERIE
Následkem nespokojenosti v posteli bývá často nevěra.
Zdroj: iStockphoto
Status sukničkáře je pro muže výhra
Aby se ze sukničkáře stal věrný muž, musí chtít emocionální růst. Darcy Sterling, další terapeutka, tvrdí, že pro muže je společenský status přitažlivý. Pokud se vyhýbá vážným vztahem, chválí ho jako hráče. Takový muž si v první řadě musí uvědomit, že ze sobeckých návyků nemůže prosperovat dlouhodobě. Teprve pak se může začít skutečně měnit.

„Emocionální nedostupnost často pochází ze strachu nebo z traumatu a nejistot z minulosti, co mohou promítat do svých vztahů s rodinou, partnery a přáteli,“ řekla Darcy Sterling.

Samozřejmě, někteří mají přelétavé chování prostě v povaze. Tam je menší šance na to, že se dokáží změnit.